Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Ligocie Małej

A wszystko to … dla Kacpra!

Nasza Szkolna Rada Wolontariatu nawiązała współpracę z Fundacją „Żyj dla innych” i aktywnie włączyła się w organizację Zbiórki środków na turnus rehabilitacyjny dla Kacpra zmagającego się z dziecięcym porażeniem mózgowym.

Podczas Oleśnickiego Jarmarku Rozmaitości nasi młodzi wolontariusze przez dwa weekendowe dni prowadzili zbiórkę uliczną na rzecz Kacpra. Zachęcali przechodniów do wrzucania do puszki datków na turnus rehabilitacyjny. Wcale nie było to łatwe zadanie. W czasach pandemii żyjemy w swoistej izolacji, więc nawiązanie kontaktu, zwłaszcza z obcymi osobami, nie należało do najprostszych. Jednak, pomimo niesprzyjającej pogody i nagłego ataku zimy, atmosfera na stoisku Fundacji była  bardzo gorąca. Wszyscy mieli na uwadze przyświecający akcji cel. Słowa: Kacper, turnus, dziękujemy były odmieniane przez wszystkie przypadki. I udało się! Kacper jedzie na turnus już pod koniec lutego. Dzięki wszystkim ludziom dobrej woli udało się zabrać 9373 zł. To ogromny sukces nas wszystkich!

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ogromne wsparcie Elżbiety Żurek i Koła Gospodyń Wiejskich w Krzeczynie, Marty Barskiej i Koła Gospodyń Wiejskich w Bystrem, Jerzego Sobonia i Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Ligocie Małej, wszystkich zaangażowanych mieszkańców Bystrego, Krzeczyna i Ligoty Małej, wszystkich zaangażowanych uczniów i pracowników naszej szkoły. Gorąco dziękujemy za poświęcony czas, energię, darowane rękodzieło, pyszne swojskie ciasta, przetwory własnej roboty, dary ziemi, …, uliczną kwestę, pomoc przy składaniu i rozkładaniu namiotu. Dziękujemy za wszystko, także za każda wrzutkę J

Współpraca z Fundacją „Żyj dla innych” na taką skalę była naprawdę dużym wyzwaniem. Dziękujemy prezesowi Fundacji Patrykowi Potępie za nowe doświadczenia i przede wszystkim wartościowe, wymierne działania.

Podczas Oleśnickiego Jarmarku Wspaniałości gościliśmy Kacpra wraz z rodzicami. Radości Kacpra widzącego swoje zdjęcie na puszkach wolontariuszy i swojskich ciastach nie da się opisać żadnymi słowami… Wraz z ich przybyciem dla nas wszystkich zaświeciło słońce J